DevDroid #052

W tym tygodniu pojawiła się beta wersja Jetpack Compose, oznacza to, że API biblioteki jest już kompletne. Z tego wydania dowiesz się między innymi, co oferuję Jetpack Compose oraz dlaczego warto pisać testy jednostkowe. Miłego czytania ;)

Czytaj więcej

DevDroid #051

Najważniejszym wydarzeniem obecnego tygodnia jest pojawienie się systemu Android 12 w wersji developer preview. Poza tam jak co tydzień w wydaniu znajdziesz ciekawe artykuły, podcasty i narzędzia. Miłego czytania :)

Czytaj więcej

DevDroid #050

W tym tygodniu Google wypuścił ksp, czyli alternatywę do kapt, który może przyśpieszyć budowanie aplikacji. Dodatkowo moją uwagę przykuł artykuł na temat przyśpieszania startu aplikacji Dropbox oraz bardzo ciekawy podcast na temat historii powstania Realm. Miłego czytania i słuchania :)

Czytaj więcej

DevDroid #049

W tym tygodniu przeczytasz m.in. o modelowaniu stanu widoków, dowiesz się jak zmigrować biblioteki z zamykającego się JCenter na Maven Central oraz poznasz, jak korutyny wykorzystują wątki. Miłego czytania :)

Czytaj więcej

DevDroid #048

Witaj w wydaniu numer 48 👋 W tym tygodniu szczególnie polecam artykuł dotyczący tworzenia abstrakcji do pracy z R.string oraz krótki artykuł, który wyjaśnia jak odzyskać gigabajty miejsca na dysku, zabrane przez Gradle :) Miłego czytania!

Czytaj więcej

DevDroid #047

W tym wydaniu dowiesz się między innymi, jakie nowe regulacje czekają Google Play, co nowego pojawi się w Kotlinie oraz poznasz zagnieżdżone testy w JUnit 5. Miłego czytania :)

Czytaj więcej