DevDroid - Wydanie #068

25.06.2021

Witaj w kolejnym wydaniu 👋 W tym tygodniu polecam bardzo ciekawy artykuł o strategii testowania aplikacji, wpis o Google Nearby oraz ciekawie opisany przypadek naprawy błędu w testach opartych o korutyny. Miłego czytania :)

Artykuły

 • Better physical stories with Google’s Nearby APIs

  Pierwsza część z cyklu artykułów na temat API Google Nearby. Ze wpisu dowiesz się, jak aplikacja przy pomocy Bluetooth i serwera Google Nearby może rozgłaszać wiadomości do innych użytkowników tej samej aplikacji.

 • Running Instrumented Tests in a Gradle task

  W krótkim wpisie autor przedstawia sposób na definiowanie konfiguracji emulatorów w Gradle, które następnie mogą być wykorzystane do uruchamiania na nich testów UI.

 • An effective testing strategy for Android (Part 1)

  David wyjaśnia, co składa się na dobrą strategię testowania aplikacji mobilnej, dlaczego takiej strategii potrzebujemy oraz jakie wymagania powinna spełniać. Dodatkowo pokazuje możliwe miejsca na zastosowanie testów jednostkowych, integracyjnych, UI, end-to-end i manualnych.

 • Sharp Edges in Kotlin Coroutines Testing Tools

  Testowanie kodu opartego o korutyny może być zawiłe, i tak było w opisanym przypadku. Dowiedz się, jak udało naprawić się problem w teście, który jednocześnie manipulował wątki i wykorzystywał CoroutineDispatcher.

 • Announcing requireKTX

  Poznaj bibliotekę requireKTX, która ułatwia pracę z typami potencjalnie nullowymi w metodach API takich klas jak Bundle czy Intent.

Media

Open Source & Tools

Bądź na biężąco

 • Zapisz się na newsletter, aby jako pierwszy otrzymać kolejne wydania prosto na maila.