DevDroid #061

7.05.2021

W tym tygodniu premierę miała nowa wersja Koltina oraz Android Studio. O najważniejszych zmianach i nowościach przeczytasz w poniższych artykułach. Dodatkowo jest już dostępna agenda wydarzenia Google I/O, które rozpocznie się za 11 dni. Miłego czytania :)

Artykuły

 • Kotlin 1.5.0 – the First Big Release of 2021

  W bieżącym tygodniu światło dzienne ujrzało najnowsze wydanie Kotlin 1.5.0. Od tej wersji dostępne są nowe konstrukcje, takie jak sealed interface czy value class. Pełną listę najważniejszych zmian znajdziesz w powyższym wpisie.

 • Android Studio 4.2

  W tym tygodniu premierę miała również najnowsza wersja Android Studio. W wersji 4.2 znajdziesz między innymi równoległe testy na wielu urządzeniach, poprawki w inspektorze baz danych, poprawki w funkcji “Apply Changes” oraz aktualizacje platformy IntelliJ.

 • Hilt is stable! Easier dependency injection on Android

  Hilt doczekał się wersji stabilnej, oznacza to, że jest w pełni gotowy do produkcyjnego zastosowania. We wpisie zobaczysz przykład użycia, listę zalet Hilt oraz materiały do dalszej nauki.

 • Apple M1 vs Intel — The ULTIMATE Comparison

  Ciekawe porównanie wydajności nowego procesora Apple M1 z Intelem i7. Według autora czas budowania przykładowego projektu przy pomocy Gradle jest krótszy o około 60%. Dodatkowo sam procesor M1 nie nagrzewa się tak mocno, jak Intel i7.

 • Kotlin Multiplatform Mobile Docs

  Dokumentacja na temat tworzenia multiplatformowych aplikacji Android i iOS przy pomocy Kotlin Multiplatform.

Media

Open Source & Tools

Wydarzenia

Bądź na biężąco

 • Zapisz się na newsletter, aby jako pierwszy otrzymać kolejne wydania prosto na maila.