DevDroid #039

6.11.2020

Witaj w kolejnym wydaniu DevDroid.pl, w którym jak zawsze zebrałem sporo ciekawych materiałów. W tym tygodniu szczególnie polecam rozmowę na temat testów aplikacji mobilnych na przykładzie Slacka. Miłego czytania i słuchania :)

Artykuły

 • kotlinx.coroutines 1.4.0: Introducing StateFlow and SharedFlow

  W zeszłym tygodniu premierę miała biblioteka Kotlin Coroutines 1.4.0. Najważniejszą zmianą w tym wydaniu jest rozszerzenie stabilnego api Flow o StateFlow i SharedFlow.

 • Leak detection: Android Studio vs LeakCanary ⚔️

  Twórca biblioteki LeakCanary wyjaśnia, na czym polega różnica w znajdowaniu wyciekających fragmentów przez LeakCanary i profiler w Android Studio.

 • Mastering API Visibility in Kotlin

  Z artykułu dowiesz się jak zadbać o widoczność API w przypadku tworzenia własnej biblioteki lub modułu. Ciekawie prezentuje się tryb Explicit API.

 • How-to Github Actions: Build Matrix

  Autor wpisu pokazuje jak wykorzystać macierze w Github Actions, aby uruchamiać zadania na CI, korzystając z różnych konfiguracji systemu operacyjnego, platform i wersji języków programowania.

 • Exploring Jetpack Compose: @Preview annotation

  Jedną z ogromnych zalet Jetpack Compose, jest możliwość podglądania tworzonych widoków, bez konieczności uruchamiania aplikacji. Z postu dowiesz się jak wykorzystać adnotację @Preview, aby tworzyć takie podglądy. Bardzo podoba mi się możliwość grupowania widoków.

 • Code Simple Android Jetpack Compose Drawing App

  Dowiedz się, jak w 50 liniach stworzyć prostą aplikację do rysowania. Autor omawia, w jaki sposób w Jetpack Compose wykryć dotyk oraz rysować na ekranie.

Wideo & Audio

Open Source & Tools

Bądź na biężąco

 • Zapisz się na newsletter, aby otrzymać kolejne wydania prosto do skrzynki email.