DevDroid #037

23.10.2020

Witaj w kolejnym wydaniu, w którym poznasz SafeArgs, bibliotekę Coil oraz dowiesz się o ważnej zmianie w Android Gradle Plugin 4.1.0. Jak zawsze nie zabraknie też materiałów na temat Jetpack Compose. Miłego czytania :)

Artykuły

 • Navigating with SafeArgs

  Wprowadzenie do tworzenia nawigacji w oparciu o SafeArgs. Dostarczony plugin dba o to, aby kod otwierający dany ekran przekazał wszystkie niezbędne dane, dodatkowo dbając o ich poprawny typ. Ciekawa alternatywa do Bundle, przy użyciu, którego łatwo jest pominąć argument lub użyć złego typu.

 • Announcing Coil 1.0

  Coil jest biblioteką ułatwiającą ładowanie obrazków, która doczekała się właśnie wersji 1.0. Jest stworzona w Kotlinie i opiera się na korutynach. Warto sprawdzić, jeżeli szukasz ciekawej alternatywy do Picasso czy Glide.

 • Benchmarking Image Loading Libraries on Android

  Autor biblioteki Coil porównał czas dekodowania Bitmap przy użyciu najpopularniejszych bibliotek (Picasso, Glide, Fresco, Coil). Dodatkowo zbadany został wpływ dodania biblioteki na rozmiar pliku APK.

 • Version properties removed from BuildConfig class in library projects

  Android Gradle plugin w wersji 4.1.0 wprowadza ważną zmianę, która może powodować błąd kompilacji projektu. Plugin usuwa dostęp do pól BuildConfig.VERSION_NAME i BuildConfig.VERSION_CODE z modułów, które nie są głównym modułem aplikacji.

 • Advanced Kotlin syntax abuse

  Autor przedstawia, jak przy użyciu Kotlina zaimplementować własny interpreter języka BrainFuck. Post można traktować w kategorii piątkowej rozrywki :)

 • Jetpack Compose Catalog

  Katalog zawierający aplikacje, biblioteki i przykłady stworzone przy użyciu Jetpack Compose. Świetne źródło do nauki tej technologii.

Wideo & Audio

Open Source & Tools

Wydarzenia

Bądź na biężąco

 • Zapisz się na newsletter, aby otrzymać kolejne wydania prosto do skrzynki email.