DevDroid #028

14.08.2020

W tym wydaniu znajdziesz bardzo ciekawe materiały na temat mierzenia czasu startu aplikacji. Dodatkowo dowiesz się jak w dziesięciu liniach przygotować CI pod projekt androidowy.

Artykuły

 • Android Vitals - Is this a cold start? 🦋

  Autor przedstawia ciekawy sposób na mierzenie startu aplikacji, w którym proces aplikacji tworzony jest od nowa tzw. cold start.

 • App startup time

  Bardzo dobry wpis z oficjalnej dokumentacji na temat czasu startu aplikacji. Dowiesz się, jaka jest różnica pomiędzy trybami startu (cold, hot, warm) oraz jakie są najpopularniejsze problemy opóźniające start aplikacji.

 • How-to Github Actions: Building your Android App

  Pierwszy post z serii na temat stworzenia systemu CI wykorzystującego Github Actions. W tym wpisie autor pokazuje jak przy pomocy 10 linii konfiguracji YAML zintegrować CI z projektem aplikacji Android.

 • Android 11 final Beta update, official release coming soon!

  W ostatnim tygodniu miało miejsce wydanie finalnej wersji beta Android 11. Oznacza to, że finalne wydanie jest coraz bliżej. Ze wpisu dowiesz się o co zadbać przygotowując aplikację na system Android 11.

 • Kotlin JSON serialization crash course

  Krótkie wprowadzenie do serializacji JSON przy pomocy biblioteki kotlinx.serialization. Chętnie przeczytałbym porównanie wydajności z takimi bibliotekami jak Gson czy Moshi.

 • Replace ProgressDialog with a progress button in your app

  Autor przedstawia, jak możemy zastąpić ProgressDialog przyciskiem, który zawiera pasek postępu. Oprócz artykułu dostępna jest również gotowa biblioteka do użycia.

Wideo & Audio

Open Source & Tools

Bądź na biężąco

 • Zapisz się na newsletter, aby otrzymać kolejne wydania prosto do skrzynki email.