DevDroid #013

1.05.2020

👋 Witaj w trzynastym wydaniu newslettera, w którym czeka porcja najciekawszych materiałów ze świata Androida. Udanego weekendu majowego :)

Artykuły

 • Refactoring Android Themes with Style: Restructuring Themes

  Post pokazujący proces refaktoryzacji i uporządkowania stylów w aplikacji Monzo (ponad 130 aktywności i 300 fragmentów). Bardzo praktyczne porady i ukazanie całego procesu krok po kroku, jest to pierwszy post z serii.

 • Migrating to Material Components for Android

  Pozostając w temacie stylowania aplikacji, kolejny artykuł omawia proces migrowania z AppCompat do Material Design Components w wersji 1.1.0 (aktualnie jest to najnowsza, stabilna wersja biblioteki).

 • High refresh rate rendering on Android

  Dowiedz się, w jaki sposób Android radzi sobie z odświeżaniem ekranów pracujących z wyższą częstotliwością niż 60Hz.

 • Android Studio 4.1 Canary 8

  Jest już dostępne nowe Android Studio 4.1 w wersji canary. Moim osobistym faworytem jest możliwość używania emulatora bezpośrednio w Android Studio (super wygodne). Na uwagę zasługuję również raportowanie wyników testów uruchamianych na wielu urządzeniach.

 • Module rules — protect your build time and architecture.

  Modularyzacja kodu może doprowadzić do splątania zależności pomiędzy modułami. Takie splątanie może mieć negatywny wpływ na architekturę i czas budowania aplikacji. Pomysłem autora wpisu na ten problem jest plugin, który może pomóc ograniczyć ryzyko wystąpienia takiej sytuacji.

 • To Mock, or Not to Mock, That is the Question

  Czy mockowanie w testach jednostkowych jest złe? Zdaniem autora framework do mockowania jest tylko narzędziem, które może zostać użyte na różne sposoby. Autor przedstawia różne podejścia na ten temat, wszystko poparte przykładami w Kotlinie.

 • Dagger SPI - Extending Dagger with custom Dependency Graph validations

  Jedną z zalet Daggera jest jego rozbudowana weryfikacja grafu zależności przeprowadzona w czasie kompilacji. Pozwala to na wykrycie wielu błędów na bardzo wczesnym etapie. Od niedawna istnieje możliwość implementowania własnych reguł weryfikujących graf. Umożliwia to tworzenie ciekawych rozszerzeń, co potwierdza przykład ze wpisu.

 • Deep recursion with coroutines

  Bardzo ciekawy wpis pokazujący, w jaki sposób korutyny mogą zostać wykorzystane do rozwiązania problemów rekurencyjnych bez konieczności opierania się na mocno ograniczonej pamięci stosu.

 • Deep dive into Dagger generated code

  Druga część cyklu omawiająca szczegóły działania biblioteki Dagger.

 • Display a camera preview with PreviewView

  PreviewView to widok pochodzący z biblioteki Jetpack CameraX, ułatwiający wyświetlanie podglądu z kamery w naszej aplikacji.

Wideo & Audio

Open Source

Wydarzenia

Bądź na biężąco

 • Zapisz się na newsletter, aby otrzymać kolejne wydania prosto do skrzynki email.